Dwie PIERWSZE NAGRODY za dwa monodramy i DRUGA NAGRODA za recytację. Wielkie gratulacje dla Pani reżyser Magdaleny Planety i dziewcząt naszych Kasi, Pauliny i Michasi. GRATULACJE :)

Dziś od rana w Ośrodku Teatralnym Rondo odbywały się eliminacje powiatowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Edyta Czerniewicz, Jolanta Krawczykiewicz oraz Jerzy Karnicki po wysłuchaniu 14 prezentacji w turnieju recytatorskim w kategoriach: młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych, 1 w turnieju poezji śpiewanej, 2 prezentacji w turnieju teatrów jednego aktora oraz 1 w turnieju wywiedzione ze słowa, postanowiło, że:
I. W turnieju recytatorskim
a) w kategorii młodzieży szkół ponadpodstawowych:
Wyróżnienia otrzymują: Marcelina Iwanicka (Słupski Ośrodek Kultury), Bartosz Marzec (Słupski Ośrodek Kultury), Michał Ostrowski (Klub 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku), Magdalena Jarząb (Słupski Ośrodek Kultury).
III Nagrodę otrzymuje: Sylwia Smugała (Słupski Ośrodek Kultury).
Dwie równorzędne II Nagrody otrzymują: Patrycja Gorczyńska (Słupski Ośrodek Kultury) i Anastazja Czernikowska (Słupski Ośrodek Kultury).
I Nagrodę otrzymuje: Kacper Bokacz (Słupski Ośrodek Kultury).
Do przeglądu wojewódzkiego w turnieju recytatorskim Jury postanowiło zakwalifikować: Kacpra Bokacza, Anastazję Czernikowską, Patrycję Gorczyńską.
b) w kategorii dorosłych :
Dwie równorzędne II Nagrody otrzymują: Danuta Magierska i Michalina Duda.
I Nagrodę otrzymuje: Krzysztof Smugała.
Do przeglądu wojewódzkiego w turnieju recytatorskim Jury postanowiło zakwalifikować: Krzysztofa Smugałę.
II. W turnieju poezji śpiewanej:
Nagrodę otrzymuje: Nikola Kamińska (Słupski Ośrodek Kultury).
Do przeglądu wojewódzkiego w turnieju poezji śpiewanej Jury postanowiło zakwalifikować: Nikolę Kamińską.
III. W turnieju teatrów jednego aktora:
Dwie równorzędne I Nagrody otrzymują: Paulina Stolarczuk (Osiedlowy Klub „Kwadrat” przy S.M. Kolejarz w Słupsku) i Katarzyna Reichert (Osiedlowy Klub „Kwadrat” przy S.M. Kolejarz w Słupsku).
Do przeglądu wojewódzkiego w turnieju teatrów jednego aktora Jury postanowiło zakwalifikować: Paulinę Stolarczuk i Katarzynę Reichert.
IV. W turnieju wywiedzione ze słowa:
Wyróżnienie za odwagę wypowiedzi scenicznej otrzymuje: Stanisław Pardo.
V. Rok Romantyzmu Polskiego:
Wyróżnienie otrzymuje: Magdalena Jarząb (Słupski Ośrodek Kultury) za interpretację wiersza „Arcymistrz” Adama Mickiewicza.
Jury szczerze i od serca dziękuje wszystkim uczestnikom za to, że podjęli trud i mieli wystarczająco dużo zapału, aby podzielić się swoimi emocjami i refleksjami. Budujące jest to, że młodzi i dorośli chcą zmagać się z językową materią, zachowując wysoki poziom kultury słowa. Bardzo krzepiące wydaje się, że w czasach zanurzenia w świecie wirtualnym konkurs budzi zainteresowanie i przyciąga miłośników słowa na scenę w świecie realnym. Na przyszłość, mamy nadzieję i zachęcamy do twórczych poszukiwań w śpiewaniu poezji.
W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować pracownikom Słupskiego Ośrodka Kultury i członkom Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej – Teatr Rondo za przygotowanie i realizację Konkursu. Nagrodzeni otrzymali karty podarunkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury.
fot. Krzysztof Przewoźny