Trzy osoby ze Słupska będą reprezentowały województwo pomorskie na Finałach 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ? W miniony weekend odbyły się eliminacje 67. OKR dla województwa pomorskiego, w których wzięło udział 44 uczestników we wszystkich kategoriach konkursowych. Słupszczanie i mieszkańcy powiatu słupskiego przywieźli nagrody i wyróżnienia:
?II Nagroda w Turnieju Recytatorskim:
@Krzysztof Smugała – nauczyciel historii i informatyki, z Teatrem Rondo związany od 1988 roku, grał w spektaklach i widowiskach plenerowych. Wraz z uczniami Technikum Mechanicznego angażuje się w akcje organizowane przez Słupski Ośrodek Kultury. Pan Krzysztof otrzymał nominację do Finału w Ostrołęce.
?I Nagroda w Turnieju Teatrów Jednego Aktora:
Paulina Stolarczuk – jej pasją jest muzyka, teatr i akwarela. Pracuje w Bibliotece Miejskiej w Ustce. Spektakl „Czechło” w reżyserii Magdaleny Płanety przygotowany w Osiedlowym Klubie „Kwadrat” przy S.M. Kolejarz w Słupsku, został zakwalifikowany do Finału 19. „Sam na scenie” w Słupsku.
?I Nagroda w Turnieju Poezji Śpiewanej:
Nikola Kamińska – uczennica Liceum Nr 1 w Słupsku, śpiewa, komponuje, gra na gitarze elektrycznej. Swoje pasje do muzyki i teatru rozwija pod kierunkiem Anny Rau w grupie Materia Prima działającej w Ośrodku Teatralnym Rondo. Nikola będzie nas reprezentować na Finale we Włocławku.
?W Turnieju Recytatorskim - kategorii młodzieżowej Wyróżnienie otrzymał::
Kacper Bokacz, licealista, który na co dzień pracuje w OT Rondo pod kierunkiem Wiesława Dawidczyka.
?W Turnieju Teatrów Jednego Aktora Wyróżnienie otrzymała:
Katarzyna Reichert za spektakl "się stawać" w reżyserii Magdaleny Płanety, przygotowany w Osiedlowym Klubie „Kwadrat” przy S.M. Kolejarz w Słupsku.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy sukcesów na Finałach.